Büyümenin Sırrı; Çinko

Kas hacminizi artırmak için tek ihtiyacınızın protein olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman size kocaman bir sıfır veriyoruz. Protein sentezinin atmasını istiyorsanız, büyüme hormonlarına ihtiyacınız vardır. Çinko da büyüme hormonlarının üretiminde kritik öneme sahiptir. Ancak araştırmalar, yoğun egzersizlerin çinko açığına yol açtığını gösteriyor. Ve çinko eksikliği hipofiz bezlerinde luteinleştirici hormon ve folikül uyarıcı hormonların (testosteron üretimine katkıda bulunan iki hormondur) üretilmesine mani oluyor. Bu Wikipedia bilgisinden sonra çinkonun iştahı da artırdığını ve büyümek için ihtiyaç duyduğunuz besinleri daha kolay tüketmenize yardımcı olduğunu da belirtelim. Tabi eğer kilo fazlası olan biri iseniz bu sorun olabilir, aman dikkat!

Fitness antrenörü Jim Stoppani’nin yorumu: “Çinko tüketmenin en kolay yolu 30 miligram çinko ve 450 mg magnezyum sağlayan bir ZMA takviyesi kullanmaktır. Bu bileşimin kas kuvveti ve hacmini artırdığı da görülmüştür.”

Yapın: Yatmadan bir saat önce aç karna bir doz ZMA alın. Bigjoy AOLBIG içerisinde ZMA içeren benzersiz formülü ile işinize yarayabilir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir