Fıstık Ezmeli Protein İçeceği

Fıstık ezmesi, süt ve protein tozu… Bundan daha güzel bir karışım olabilir mi? Antrenmandan sonra içtiğiniz protein içeceğine seviye atlatmak istiyorsanız size lezzetine bayılacağınız bir tarif hazırladık. Tek ihtiyacınız olan şey, fıstık ezmesi, süt, kakao ve protein tozu.

Tercihinize bağlı olarak yağlı ya da yağsız süt kullanabilirsiniz. Kakao kullanımını da tercihinize bırakıyoruz. Ancak tavsiyemiz, kullanmanız yönünde. İçeceğinize çok hoş bir lezzet katacaktır. Üstelik kalori değeri de yüksek değildir. 1 tatlı kaşığı kakaoda yaklaşık 12 kcal bulunmaktadır.

Fıstık ezmesi ise karışıma sadece lezzet katmakla kalmayacak, besin değerlerini de yukarı taşıyacaktır. Fıstık ezmesi çok iyi bir omega 6, B3, B6, E vitamini kaynağıdır. Ve protein açısından zengindir. Biz %36 protein içeren BIGJOY yüksek proteinli fıstık ezmesi kullandık.

İçeceğinizin besin değerleri, kullanacağınız süt ve protein tozu seçeneğine göre değişiklik gösterecektir. Biz tam yağlı süt ve MuscleTech IsoZero protein tozu ile hazırladık. Iso Zero’yu seçmemizin sebebi, piyasadaki en iyi izole protein tozu olması, yağ ve şeker içermemesi.

Malzemeler (1 kişi için)
Bir bardak süt
1 tatlı kaşığı kakao
1 tatlı kaşığı BIGJOY yüksek proteinli fıstık ezmesi
1 ölçek protein tozu

Yapılışı
300 ml sütü, 1 tatlı kaşığı kakao ve 1 kaşık fıstık ezmesini ekleyerek mikserde karıştırın. İsteğinize göre buz da ilave edebilirsiniz.

shake2

Besin değerleri
Enerji: 292 kcal
Protein: 38 gram
Karbonhidrat: 19.8 gram
Yağ: 12.6 gram