Göğüs Antrenman Programı

Vücut geliştirme yöntemleri içerisinde “kusursuz” göğüs antrenman programı diye bir şey olmasa da bazı unsurların varlığı bir antrenman programını diğerlerinden çok daha etkili hale getirebilir. Egzersiz seçimi ve sıralaması, söz konusu denklemin önemli parçasıdır ve insanlar yeni bir plan hazırlarken en çok zamanı bunlara harcarlar. Peki ya egzersiz hızı, sinir sisteminin kullanımını maksimuma çıkarma ya da kas lifi türlerinin dikkate alınması gibi konular ne olacak? Bu antrenman, çoğu hazır reçetelerden daha derine inerek göğsünüzü her yönüyle çalıştırmanızı sağlayacaktır. Bu antrenmanı altı hafta boyunca haftada bir kez uygulayın ve sonuçları görün.

gogus1
Plyo pushup
Vücudunuz havaya fırlayacak şekilde hızla kendinizi yukarı itin. Yumuşak bir şekilde düşün ve derhal sonraki tekrara başlayın. Setler arasında 2 dakika dinlenin.

 

gogus2
Bench press
Set boyunca kürek kemiklerinizi bitişik ve geride tutun. Setlerde belirlenen tekrar aralığında tükenecek ya da ona yaklaşacak şekilde ağırlığı azaltın.

gogus3
Parallel-bar dips
Üst kollarınızın yere paralel olduğu konumdan daha aşağı inmeyin, eklemlerinizi koruyun.

Pec deck flye
Pec deck derin bir esneme sağlar ama kollarınızın çok fazla geri gitmesine izin vermeyin yoksa omuzlarınızı sakatlayabilirsiniz. 60-70 tekrarda tükeneceğiniz bir ağırlık seçin. 100’e erişmenize kaç tekrar kaldıysa o kadar saniye dinlenin. 100 tekrara ulaşana kadar devam edin.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir