İdeal Sporcu Kahvaltısı

Düzenli olarak spor yapıyor ve beslenmenize dikkat ediyorsanız kahvaltıda (ya da dilediğiniz bir öğünde) tüketebileceğiniz pratik bir yulaf ezmesi tarifi hazırladık. Sabah antrenmanından önce 5-6 dakika içinde hazırlayıp evden hızla çıkabilirsiniz.

İhtiyacınız olan ana malzeme elbette yulaf ezmesi. Eğer sıkı antrenman yapıyorsanız yulaf ezmesinin performansınıza çok katkısı olacaktır. Öncelikle kolesterolün düşürülmesi yardımcı olur ve bolca antioksidan içerir. Ancak belki de herkesin en çok ilgilendiği özelliği, zengin lif içeriği sayesinde uzun süre tok tutmasıdır.

Protein değerlerini artırmak için biz bu tarife Bigjoy protein ezmesi ekledik. Bu ürünü seçmemizin iki sebebi var. Öncelikle whey proteini ilavesi ile daha yüksek protein içermesi. Diğer sebebi ise şeker içermemesi.

Süt olarak isterseniz normal süte göre daha fazla kalsiyum ve E vitamini içeren badem sütü kullanabilirsiniz.

fistik-ezmesi2

Malzemeler
Yarım kase yulaf ezmesi
1-2 bardak süt
2 kaşık Bigjoy fıstık ezmesi
1 muz
tarçın

Tarif
Yarım kase yulaf ezmesi üzerini biraz geçecek kadar su ekleyin Mikrodalgada suyunu çekene ve iyice yumuşayıncaya kadar pişirin. Yaklaşık 2-3 dakika sürecektir.

Mikrodalgadan çıkardıktan sonra üzerine kalan malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Ardından mikrodalgada 1-2 dakika daha pişirin.

Eğer isterseniz üzerine yaban mersini ya da badem ekleyebilirsiniz.