Karın Kasları İçin Hiç Yapmadığınız Hareket

Eğer gittiğiniz gym ya da box’da ağırlıklı kızak varsa tüm zamanların en etkili karın kası egzersizlerinden biri olan alligator walk, nam-ı diğer timsah yürüyüşünü mutlaka denemeniz gerekiyor.
Ancak uyaralım, bu hareketin nadiren yapılmasının bir sebebi var. Yani yapılması için kızak gerekmesinin dışında(!) O da çok zor olması. Elleriniz üzerinde yürüyüp kızağı arkanızda çekerken karın bölgeniz omurgayı dik tutabilmek için izometrik olarak kasılır. Alligator walk’u ister omuz gününde bitirici hareket, isterse yüksek yoğunluklu karın ve kardiyo istasyon çalışması olarak (aynı zamanda nabzınızı da hızlandırır) programınıza ekleyin ve herkese o salonun en iyisinin kim olduğunu gösterin.

Nasıl yapılır?
1. Yerde pushup konumuna geçin ve ayaklarınızı kızağa dayayın. Karın ve kalça kaslarını gergin tutun ve kollarınız omuzların altında olsun.
2. Vücut konumunuzu koruyarak eller üzerinde öne doğru yürüyün. Kuyruğunu çeken bir timsah gibi olacaksınız. Mesafe ya da zamanı ölçü alarak devam edin ve kendinizi geliştirin.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir