Nasıl Wonder Woman Olunur?

Son dönemde CrossFit salonlarında erkeklere taş çıkartan kadınlar görüyoruz ve onları gönülden destekliyoruz. Eğer siz de içinizdeki kahraman sporcuyu canlandırmak istiyorsanız size birkaç tavsiyemiz olacak.

Şampiyon gibi ağırlık kaldır
Ağırlık kaldırmanın kendine has bir yönü vardır. İnsanın gücünü ve kendine olan güvenini artırır. Bir kadının kendi kudretinin farkına varması güzel bir şeydir ve bu farkındalık hayatının diğer alanlarında da kendini gösterir. Spor salonundaki hedefler geçilip hep biraz daha fazla ağırlık kaldırılırken kendi kendimize koyduğumuz sınırlar ve şüpheler de seyrelmeye başlar. Ağırlık kaldırmak sizin kendinizi yeniden bağımsız hissetmenizi ve potansiyelinizin farkına varmanızı sağlayarak size ilham verir. Birden spor salonunun hem içinde hem de dışındaki fırsatlar sayısızmış gibi görünmeye başlar. Bir Wonder Woman karşısına çıkan engellerle savaşırken sahip olduğu en tesirli silah barbell’dir. Onu bol bol kullanın.  

Kadın gibi çalış
Evin ekmeğini kazanma unvanı, tıpkı fiziki üstünlükte (yani kuvvet ve hızda) olduğu gibi, genelde erkeğe yakıştırılır. Ama bir kadın eğer kafaya koyarsa bu iki klişeyi de ezip geçebilir. Kariyer dünyasında gece gündüz çalışan bir kadın dilediği her yere gelebilir. Başaramayacağı hiçbir şey yoktur. CrossFit için de bu geçerlidir. Üstelik CrossFit cinsiyete sadece ağırlıkta bazı ufak değişiklikler yaparak tepki verir. Yani kadınlar ve erkekler aynı yarışta mücadele ederken, doğası gereği kadınlar sıkı çalışma ve dökülen terle hedeflerine ulaşırken erkekler kendilerini bir anda ayak uydurması gereken tarafta buluverir.

Kendine vakit ayır
Gerçek hayatta süper kahraman olabilmek için zihnin ve bedenin dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bu dinlenme uyuyarak değil, dışarıdan gelen dikkat dağıtıcı sinyallerin kesilmesi ile mümkündür ancak. Patronunuzun bitmek bilmeyen istekleri, arkadaşların kaprisleri, özel hayatın kendine has zorlukları… Hepsinden uzaklaşacağınız bir rutin belirleyin ve düzenli olarak bu rutini tekrarlayın. Şehrin dışına kaçın ve uzun yürüyüşler yapın. Güzel bir spa’da kendinizi şımartın. Göreceksiniz ki bu tarz kaçamaklar, gym içinde ve dışında verimli olabilmenin en etkili yoludur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir