Protein Tozuna Eklemeniz Gereken Meyve!

Antrenmanda sonra protein tozu içiyorsunuz değil mi? Peki bu protein tozundan vücudunuz ne kadar faydalanıyor? “Eğer aldığınız proteinin boşa gitmesini istemiyorsanız, içerisinde mutlaka ananas ekleyin” diyor beslenme danışmanı Ruth Frechman. “Ananasın en önemli yönü bromelain enzimi içermesidir. Bu enzim proteinin sindirilmesini kolaylaştırır.”

Aldığınız whey proteinlerine ya da gainer’larına bir bakın. Kaliteli ürünlerin içerisinde mutlaka bromelain enzimi içerdiğini göreceksiniz. Bu enzim, proteinin sindirilmeden vücudunuzdan atılmasına mani olur.

Tabi ananasın faydaları bununla sınırlı değil. Ananasta bolca bulunan C vitamini ve antioksidanlar dokuların büyümesi ve iyileşmesinde önemli rol oynarlar. Bu sayede sakatlıklarınız daha hızlı iyileşir ve antrenman sonrasında kaslarını kendini daha hızlı toparlar. “Ananasta ayrıca kolesterol seviyesini düşüren lifler, kırmızı kan hücreleri yapan B6 vitamini ve günümüzdeki işlenmiş gıdalarda pek rastlanmayan manganez bulunur.” diyor Ruth Frechman.

Ananasın besin değerlerini aşağıda bulabilirsiniz;

ananas besin

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir