Vikingler Dizisinin Yıldızı

Gerçek Vikingler kuvvet kazanmak için ne barbell ya da dumbbell kullanırlardı. Vikingler dizisinin yıldızı Clive Standen da gerçek bir savaşçıya dönüşmek için aynı yöntemi izledi.

viking10

“Vikingleri çekerken kimi zaman bir dağın tepesinde, kimi zaman da geniş bir ovada ve sürekli farklı hava şartları altında oluyoruz,” diyor Clive Standen. “Dağın tepesine ancak götürebileceğimiz şeyleri götürebiliyor ve onun dışında da elde ne varsa onu kullanıyoruz. Eğer fiziğinizi sadece bir yaz boyunca değil, ömür boyu korumak istiyorsanız her ortama uyum sağlamayı bilmelisiniz.”

viking11

33 yaşındaki Standen, Vikingler’in setinde formunu korumak için, kettlebell, direnç bandı, atlama ipi ve sandbag gibi hepimizin evinde bile barındırabileceği aletleri kullanıyor. 13 yaşından beri Muay Thai çalışan ve 18 yaşına kadar katıldığı hiçbir maçı da kaybetmeyen bir sporcu olarak antrenmanını 5 raund’luk kum torbası seansı ile bitiriyor. Sizlere Clive Standen’i bir Viking savaşçısına çeviren bu sıra dışı antrenman programını takdim ediyoruz.

viking

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir